Ekwiwalenty po rozwiązaniu umowy na czas nieokreślony liczy się inaczej niż przy umowie na czas określony
Specjalista ds. kadrowych w zespole szkół obliczał ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nauczyciela po upływie stanu nieczynnego oraz po rozwiązaniu umowy o pracę zawartej na czas określony. W obydwu przypadkach dokonując obliczeń wymaganych przepisami 56 dni urlopu podzielił na 12 miesięcy, ustalając w ten sposób wymiar urlopu za 1 miesiąc pracy, a następnie wynik pomnożył przez okres zatrudnienia poszczególnych nauczycieli w danym roku. Czy takie obliczenia są prawidłowe?
Dieta podlega zmniejszeniu za okres, w którym pracownik nie wykonywał zadań służbowych
Należności z tytułu podróży służbowych oblicza się za czas od rozpoczęcia podróży (wyjazdu) do powrotu (przyjazdu) po wykonaniu zadania służbowego. Jeśli w tym okresie, w określonych godzinach, czynności służbowe nie były wykonywane, w rozliczeniu delegacji należy odliczyć te godziny.
Czas pracy nauczycieli, którzy kończą zajęcia przed 28 czerwca
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w niektórych szkołach i klasach kończą się wcześniej niż 28 czerwca. Od momentu zakończenia zajęć do wakacji nauczycieli ci albo w ogóle nie mają zajęć, albo mają ich o wiele mniej niż w poprzednich miesiącach, dlatego aby nie zmniejszać ich wymiaru zatrudnienia i tym samym pensji, należy zwiększyć liczbę prowadzonych przez nich zajęć w pewnych okresach roku szkolnego.
Biblioteki szkolnej nie może prowadzić inny organ niż szkoła
Biblioteka szkolna, jako pracownia szkolna, musi funkcjonować w strukturach szkoły i być prowadzona przez zatrudnionego w szkole nauczyciela - bibliotekarza. Nie można przekazać prowadzenia biblioteki szkolnej np. centrum kultury, choćby biblioteka mieściła się nadal w budynku szkoły.
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3