Zasady rozliczania dotacji w zespole szkolno-przedszkolnym
Pytanie: Jak rozliczać dotację w zespole szkolno-przedszkolnym, jeżeli wszystkie zajęcia odbywają się w tym samym budynku? Czy wszystkie wydatki trzeba proporcjonalnie rozliczać na dwie jednostki?
Szacowanie wartość artykułów spożywczych w przetargu na dostawcę
Pytanie: Stołówka szkolna na zakup żywności ma w budżecie przeznaczoną kwotę 285.000 zł. W przetargu dzielimy zamówienie na kilka pakietów, np. osobno na nabiał i mięso. Czy szkoła musi ogłosić przetarg, jeśli poszczególny pakiet nie przekracza kwoty, która jest objęta przetargiem?
Rada pedagogiczna negatywnie opiniuje projekt planu finansowego – co dalej?
Pytanie: Rada pedagogiczna negatywnie zaopiniowała projekt planu finansowego na kolejny rok. Co w takim wypadku należy zrobić, jakie będę tego konsekwencje?
Obliczanie kosztu posiłku dla pracowników szkoły
Pytanie: W jaki sposób w praktyce wygląda obliczanie stawki pełnego kosztu za obiad dla nauczycieli oraz obsługi szkoły? W jaki sposób wyliczyć koszty, które muszą być doliczone oprócz „wsadu do kotła”, tj. koszty wynagrodzeń, gazu, energii wody, odpadów przypadające na jeden obiad?
Kwalifikacja zakupu zestawu do terapii sensorycznej
Pytanie: Szkoła w ramach posiadanych środków budżetowych chce zakupić zestaw do terapii sensorycznej za ok. 20.000 zł. Z jakiego paragrafu pokryć ten wydatek?
Jak zaklasyfikować remont i wyposażenie gabinetu terapeutycznego?
Pytanie: Czy z rozdziału 80150 można sfinansować remont i wyposażenie pomieszczenia w celu przystosowania go na gabinet terapeutyczny?
Główny księgowy szkoły – czy może prowadzić księgowość rady rodziców
Pytanie: Przy szkole działa rada rodziców jako odrębny organ, mający swoje konto, na które wpływają środki i realizowane są wydatki. Czy księgowość RR może prowadzić główny księgowy szkoły, po godzinach pracy, pro bono. Nie będzie podpisywać czeków i przelewów, nie jest członkiem rady.
Dodatkowe uprawnienia niepełnosprawnych pracowników szkoły (przedszkola) krok po kroku
W zależności od stwierdzonego stopnia niepełnosprawności pracownika szkoły (przedszkola) przysługuje mu określony zakres uprawnień, m.in. prawo do obniżonej normy czasu pracy, dodatkowego urlopu wypoczynkowego czy zwolnienia od pracy na czas wykonywania badań specjalistycznych. Opisujemy krok po kroku z jakich uprawnień mogą skorzystać nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły w zależności od stopnia niepełnosprawności oraz jak w praktyce szkolnej wygląda realizacja tych dodatkowych przywilejów.
Brak chętnych w przetargu – co dalej?
Pytanie: Szkoła ogłosiła przetarg w trybie podstawowym na zakup i dostawę żywności do stołówki. Lokalni dostawcy nie są zainteresowaniu udziałem w przetargu i istnieje realne zagrożenie, że wykonawca nie zostanie wyłoniony. Co w takiej sytuacji?
- 1
- 2
- 3
- »
- ostatnia »